Drinas

Gjetja e qetësisë në shpirtin tonë

Ne besojmë se për të gjetur qetësinë në shpirtin tonë jemi në gjendje të bëjmë dallimin në mes të realitetit dhe mashtrimit, në mes të egos dhe të vërtetës. Kjo është njësoj sikur kur bëhet gjalpi: ju e tundeni kosin në tundës deri sa ndahet tëlyeni.

Për ta ndarë shpirtin duhet një kohë e gjatë. Duhet të mësoni që t’i ndani mendimet nga kush jeni vetë dhe të jeni dëshmitar i emocioneve tuaja shkatërruese në vend që të ju bashkoheni atyre. Ajo që mbetet është gjendje e vërtetë natyrale e lumturisë.

— Kutenla, murg budist.

1 thought on “Gjetja e qetësisë në shpirtin tonë

  1. What’s up to every body, it’s my first pay a visit of this weblog; this website includes amazing and truly good stuff for readers.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *