Drinas

Jeni të vetëdijshëm për mendimet tuaja

Qetësohuni dhe mos lëvizni. Kushtojuni vëmendje mendimeve që vinë. Mos i gjykoni këto mendime si të këqija apo të mira. Nëse e keni të vështirë që të përqendroheni në mendime, konsideroni edhe këtë si mendim.  Deri sa e bëni këtë, shihi këto mendime sikur të ishin vranësira të cilat lëvizin në ajër apo sikur fjalë mbi ujë. Shikoni se si mendimet vinë e shkojnë dhe e ndërrojnë njëra tjetrën. Deri sa e bëni këtë përqendrohuni në frymëmarrje.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *