Drinas

Më e larta që një person mund të arrijë

Më e larta që një person mund të arrijë nuk është njohuria, virtyti, mirësia ose fitorja, por diçka tjetër diçka më e lartë, më heroike dhe më e dëshpëruar: nderimin e shenjtë!
Nikos Kazantzakis

1 thought on “Më e larta që një person mund të arrijë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *