Drinas

Në gjuhët aziatike fjala ‘shpirt’ dhe fjala ‘zemër’ janë njësoj

Në gjuhët aziatike fjala ‘shpirt’ dhe fjala ‘zemër’ janë njësoj. Prandaj nëse nuk jeton me vëmendje të barabartë për shpirtin dhe për zemrën, nuk e ke kuptuar atë.

Jon Kabat-Zinn

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *