Drinas

Nëse do të kishim një vizion dhe një ndjenjë të mprehtë

Nëse do të kishim një vizion dhe një ndjenjë të mprehtë për të gjithë jetën e zakonshme njerëzore, do të ishte sikur të dëgjohej bari i cili rritet dhe të rrahurat e zemrës së ketrit, dhe do të vdisnim nga ai gjëmim i cili shtrihet në atë anë tjetër të heshtjes.

George Eliot (Mary Ann Evans)

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *