Drinas

Ti duhet të jetosh në të tashmen

Ti duhet të jetosh në të tashmen, të zhytesh në çdo valë, të gjesh përjetësinë në çdo moment. Budallenjtë qëndrojnë në një ishull mundësish dhe shikojnë drejt një vendi tjetër. Nuk ka vend tjetër; nuk ka jetë tjetër veç kësaj.
Henry David Thoreau

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *